تبلیغات
آموزشی

آموزشی
نویسندگان

معجزه شق‌القمر و اسلام‌آوردن یک مسیحی براساس سرگذشت «داوود موسی بیتکوک»

هر چند غربیان پیوسته تلاش می‌کنند تا معجزات رسول‌ اکرم ـ ‌صلّی‌الله‌علیه‌و‌سلّم ـ و آثار و نشانه‌های اسلامی را پاک کرده و یا آنها را کمرنگ جلوه دهند، امّا در خفا همچنان به دنبال تحقیق و جست‌وجو در دلایل این معجزات و اجرای تحقیقات علمی و فرستادن ماهواره‌های تحقیقاتی برای اطمینان از حصول آن معجزات می‌باشند. یکی از این معجزات «شق‌القمر» یا شکافته‌شدن ماه است.

حسب اخباری که از ناسا انتشار یافته، تصاویری از ماه وجود دارد که حاکی از وجود یک رشته صخره‌های تغییر شکل یافته در سطح ماه می‌باشد که تا عمق آن امتداد یافته و از نیمة دیگر آن برآمده است و این دلیلی بر شکافته‌شدن ماه و پیوند دوباره آن در دورانی از حیات آن می‌باشد.

در روایات اسلامی آمده که کفّار مکّه از پیامبر اسلام‌ ـ ‌صلّی‌الله‌علیه‌و‌سلّم ‌ـ تقاضا کردند تا برای صدق ادعای خود ماه را به دو نیم بشکافد و به او قول دادند که اگر چنین نماید به دین اسلام و صدق گفتار او ایمان خواهند آورد. آن شب آسمان صاف و ماه به‌صورت کامل (بدر تمام) بود. پیامبر ـ صلّی‌الله‌علیه‌وسلّم ـ از خداوند خواست تا آنچه را که کفّار مکّه از ایشان خواسته‌اند به آنها نشان بدهد تا ایمان بیاورند. خداوند دعای پیامبرش را اجابت کرد و سپس ماه به دو نیم شکافته شد؛ نیمی بالای کوه صفا و نیمی دیگر بالای کوه قیقعان در مقابل چشم آنان پدیدار گشت. کفّار مکّه که در حال مشاهده این واقعه بودند گفتند که محمّد ـ صلّی‌الله‌علیه‌وسلّم ـ ما را سحر کرده است. سپس گفتند: اگر او ما را سحر کرده باشد، نمی‌تواند همه مردم را سحر کند. ابوجهل گفت صبر کنید تا یکی از اهل بادیه بیاید و از او سئوال کنیم که آیا انشقاق ماه را دیده است یا نه؛ اگر تأیید کرد ایمان می‌آوریم و اگر نه معلوم می‌شود که محمّد چشمان ما را سحر کرده است.

سرانجام، یکی از اهالی بادیه به مکّه آمد و این خبر را تصدیق کرد و آن‌گاه ابوجهل و مشرکان گفتند: «این سحر مستمر و فراگیر است» و آن‌گاه این آیات مبارک نازل شد: «اقتربت الساعة و انشق القمر». آری! این موضوع پایان یافت و مشرکان ایمان نیاوردند.

چند سال پیش در نشستی دکتر «زغلول نجّار» در یکی از دانشگاه‌های انگلیس، دربارة معجزة شق‌القمر در صدر اسلام به دست پیامبراسلام  ـ صلّی‌الله‌علیه‌وسلّم ـ به‌عنوان یکی از معجزات ایشان، که در تحقیقات سازمان فضایی ناسا به اثبات رسیده است، صحبت می‌کرد، در این میان یکی از حاضران که به اسلام خیلی توجّه و اهتمام داشت به نام «داوود موسی بتکوک» که در حال حاضر نیز رئیس حزب اسلامی بریتانیا است، ماجرای مسلمان شدن خود را این‌گونه بیان کرد:

هنگامی که می‌خواستم در مورد اسلام تحقیق کنم، یکی از دوستانم ترجمه‌ای از قرآن کریم به زبان انگلیسی به من هدیه کرد و من نیز به‌طور اتّفاقی آن را باز کردم و اتّفاقاً سورة مبارکه قمر آمد. شروع به‌خواندن کردم: « ... و ماه شکافته شد ...». وقتی به این جمله رسیدم از خود پرسیدم، آیا واقعاً ماه شکافته شده است؟! چنین چیزی ممکن نیست. سپس با ناباوری کتاب را بسته و کناری گذاشتم و از تحقیق دربارة اسلام منصرف شدم و دیگر سراغ آن کتاب نرفتم. روزی جلوی تلویزیون نشسته بودم و طبق معمول شبکة بی‌بی‌سی را نگاه می‌کردم. برنامه‌ای بود که در آن مجری با سه نفر از دانشمندان ناسا و متخصّص در علوم فضایی گفت‌وگو می‌كرد. موضوع برنامه جنگ ستارگان و صرف میلیاردها دلار در این راه و اعتراض به این موضوع بود. مجری با بیان این‌که صدها میلیون نفر در سراسر جهان از گرسنگی رنج می‌برند، دانشمندان را مورد انتقاد قرار داده بود و آنان هم با بیان مفید بودن این تحقیقات در عرصه‌های کشاورزی، صنعت و غیره از این طرح‌ها دفاع می‌کردند. مجری سپس سؤال دیگری را مطرح کرد با این مضمون که «شما در یکی از سفرهای خود به ماه حوالی 100 میلیارد دلار هزینه کردید. تنها به این هدف که پرچم آمریکا را بر روی ماه نصب کنید! آیا این عاقلانه است؟!» در جواب این یكی از دانشمندان آمریکایی لب به سخن گشود و گفت که در آن سفر، هدف ما مطالعة ترکیب داخلی ماه بود و این‌که بدانیم چه تشابهاتی با زمین دارد و در این زمینه به موضوع عجیبی برخورد کردیم که عبارت بود از وجود کمربندی از سنگ‌ها و صخره‌های تغییر شکل‌یافته که سطح کره ماه را به‌طرف عمق و به‌طرف سطح دیگر آن پوشانده بود و هنگامی که این اطّلاعات را به زمین‌شناسان منتقل کردیم مایة شگفتی آنان شد و گفتند چنین چیزی امکان ندارد مگر آن‌که ماه در مرحله‌ای از حیات خود به دو نیم تقسیم شده و سپس جمع و به شکل اوّل خود بازگشته باشد و این نوار از صخره‌های تغییر شکل‌یافته در نتیجة برخورد دو نیمة ماه در لحظه جمع‌شدن و به‌هم پیوستن دوبارة آن شكل گرفته باشد. 

داوود موسی بیتکوک سپس می‌گوید: با شنیدن این مطلب از جای خود پریدم و گفتم این معجزه‌ای است که در 1400 سال قبل به دست پیامبر اسلام ـ صلّی‌الله‌علیه‌وسلّم ـ در قلب صحرا اتفاق افتاده و از عجایب روزگار این است که آمریکایی‌ها باید میلیاردها دلار خرج کنند تا آن را برای مسلمانان اثبات نمایند! بی‌شک این دین حق و حقیقت است.

بدین ترتیب یک آیه از قرآن مجید و سورة مبارکة قمر سبب اسلام‌ آوردن این شخص مسیحی شد، پس از آن‌که عاملی برای دوری او از اسلام شده بود. و این معجزة همیشه جاویدان یکی دیگر از معجزات اسلام و نشانی بر حقانیت قرآن است. [منبع: مجلة‌ «الشریعه»، شمارة 502، چاپ اردن]
[ سه شنبه 27 فروردین 1392 ] [ 05:15 ق.ظ ] [ اسماعیل سارلی ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب