تبلیغات
آموزشی

آموزشی
نویسندگان

آیا میدانید زنانی که زینت خود را نشان میدهند و خودنمایی میكنند و بد حجاب هستند چه گناهی دارند

1- آن‌ها ‌اهل آتش هستند. پیامبر صلى الله علیه وسلم می‌فرماید: «صنفان من أهل النار لم أرهما: قوم معهم سیاط كأذناب البقر یضربون بها الناس، ونساء كاسیات عاریات مائلات ممیلات، رؤوسهن كأسنمة البخت المائلة، لا یدخلن الجنة، ولا یجدن ریحها، وإنَّ ریحها لیوجد من مسیرة كذا وكذا». (مسلم).

«دو گروه جهنمی هستند كه من آنها را ندیده‌ام: مردمی كه به دستشان شلاقهایی همانند دم گاو است و مردم را با آن شلاق می‌زنند، و (گروه دوم) زنانی كه با وجود پوشش، لخت و عریانند، دیگران را به سوی خویش متمایل می‌سازند در حالی كه خودشان نیز به آنها تمایل دارند، موهای سرشان بسان كوهان خمیدة شتر است، آنان هرگز به بهشت وارد نمی‌شوند و هیچگاه بوی بهشت به مشامشان نمی‌رسد، گرچه بوی بهشت در مسافت چنین و چنان یافت می‌شود».

{کمی به این حدیث توجه کنید و دعا کنید که از جمله این گروه نباشیم  اما متاسفانه این همان چیزی است که خواهران به آن اصلا توجه نمی کنند

2- در آخرت برهنه و عریانند: پیامبر صلى الله علیه وسلم می‌فرماید: «رُبَّ کاسیة فی الدنیا عاریة فی الآخرة»: یعنی چه بسیار زنانی هستند که در دنیا ظاهراً لباس پوشیده‌اند اما در آخرت عریان خواهند بود. زنانی که لباسهای نازک و تنگ که برجستگی‌ها و بدن آنها مشخص است.که متاسفانه در حال حاضر در جامعه ما بیش از حد زیاد می باشد خداوند به این عزیزان هدایت توفیق دهد

3- مبغوض‌ترین بندگان نزد خدا هستند: پیامبر در حدیث می‌فرماید: عَنِ ابْنِ عَبَّاسٍ رضی الله عنهما : أَنَّ النَّبِیَّ صلى الله علیه وسلم قَالَ: «أَبْغَضُ النَّاسِ إِلَى اللَّهِ ثَلاثَةٌ: مُلْحِدٌ فِی الْحَرَمِ، وَمُبْتَغٍ فِی الإِسْلامِ سُنَّةَ الْجَاهِلِیَّةِ، وَمُطَّلِبُ دَمِ امْرِئ بِغَیْرِ حَقٍّ لِیُهَرِیقَ دَمَهُ». (بخارى:6882).

ابن عباس رضى الله عنهما می‌گوید: نبی اکرم صلى الله علیه وسلم فرمود: «مبغوض‌ترین مردم نزد خداوند سه گروه‌اند: نخست، کسانی که در حرم، ستم و الحاد کنند. دوم: کسانی که در اسلام بدنبال احیاء ارزشهای دوران جاهلیت باشند. سوم: کسانی که به ناحق در صدد کشتن دیگران برآیند». واحیا آن زنده کردن بد حجابی که قبل از اسلام به آن گماشته بودنند

ومن سنة الجاهلیة التبرج: یکی از سنتها و رسوم جاهلیت تبرج و خودنمایی زنان است. خداوند می‌فرماید: (ولا تبرجن تبرج الجاهلیة الأولى). (الأحزاب: ٣٣). و همچون دوران جاهلیت نخستین (در میان مردم) ظاهر نشوید.  خواهران گرامی عمر خود را با چیز هیچ وپوچی نابود نکنید

4- به اندازه گناه کسی که او را تقلید و یا فریب او را می‌خورد گناه بر اوست پیامبر صلى الله علیه وسلم می‌فرماید: «من دعا إلى ضلالةٍ کان علیه مِنَ الْأَثْمِ مثلَ آثام من تبعه لا ینقص ذلک من آثامهم شیئاً». (مسلم)  دعوت‌کننده بسوی گمراهی علاوه بر گناهان خود در گناهان کسانی که از او پیروی می‌کنند نیز شریک است بدون آنکه چیزی از گناهان آنها کاسته شود.

5- ملعون و مورد نفرت خداست: «فقد روی ... نساء هم کاسیات، عاریات علی رؤوسهن کاسنمه البخت ... ملعونات ...». (احمد ابن حبان و الحاکم). معنی: از پیامبر روایت شده که زنان بظاهر پوشش دار اما در واقع عریان که موی سرشان بمانند کوهان کج شتر است ملعون و مورد نفرت خدا هستند.

6- زنا کار است: «أیما امرأة استعطرت فمرت علی قوم لیجدوا ریحها فهی زانیة». (ابوداود).

هرگاه زنی خود را معطر نماید و بر مردمی عبور نماید تا بوی عطرش به آنها برسد مثل این است که زنا کرده است. در شهرهای ما وبخصوص در کلان شهرها این چیز غیر قابل کنترل می باشد و حتی در شهر به یکی از خواهران که حجاب خیلی بدی داشت گفتم ای خواهر شئون اسلامی را نگه دار و تا موجب انحراف دینی نشوی هم خودت وهم جوانا را گمراه نکنی که با جواب تند او که به شما آخوند ها بد حجابی من ربطی ندارد ودیگر به ما در این مورد توصئه نکن  وای بر ما که این چنین عوادت ورسمی که در میان ما است با اصلاح آن نیندیشیده وبر تداوم آن اصرار می ورزیم  

7- نمازش قبول نمی‌شود: پیامبر صلى الله علیه وسلم می‌فرماید: «أیما امرأة تطیبت ثم خرجت إلى المسجد لم تقبل لها صلاة حتی تغتسل». (ابن ماجه).

هر زنی که خود را معطر نماید و سپس به مسجد برود نمازش قبول نیست مگر اینکه آثار عطر را از خود بردارد.

8- پرده بین او و خدا پاره شده است: پیامبر صلى الله علیه وسلم فرمود: «أیما امرأة وضعت ثیابها فی غیر بیت زوجها فقد هتکت سترها فیما بینها وبین الله». (الحاکم).

هر زنی که لباسش را در غیر منزل شوهرش بیرون آورد و برهنه شود پرده بین خود و خدایش را پاره و گشاده است.

9- نسب به خدایش سرکش و نافرمان است: (وقرن فی بیوتكن ولا تبرجن تبرج الجاهلیة الأولى) . (الأحزاب: ٣٣).

«و در خانه‏هاى خود بمانید، و همچون دوران جاهلیت نخستین (در میان مردم) ظاهر نشوید».

«لاَ تَمنَعوا إِمَاءَ اللهِ مَسَاجِدَ الله وَلْیَخْرُجَنَ وَهُنَّ تَفِلاَتٍ وَبُیوُتَهُنَّ خَیْرٌ لَهنَّ». (ابوداود).

«زنان را از مساجد الهی منع نكنید و هنگام خروج باید بدون عطر و خوشبویی به مسجد بروند، اما در عین حال خانه‌هایشان بهتر است».

10- (زن بد حجاب) اسلحه شیطان است: «المرأة عورةٌ فإذا خرجت استشرفها الشیطان وأقرب ما تکون من ربها وهی فی قعر بیتها». (الترمذی). همیشه از خدای منان دست به دعا باشیم که خداوند مارا از جمله آن زنان قرار ندهد

* خالکوب کردن: پیغمبر صلى الله علیه وسلم می‌فرماید: «لعن الله الواشمات والمستوشمات .... المغیرات خلق الله تعالی». (البخاری). خداوند لعنت کرده بر زن خالکوب و زنی که درخواست خالکوبی کند. الواشمه کسی است که بدن دیگران را بوسیله سوزن و سرمه خالکوبی می‌کند. مستوشمه کسی است که به درخواست او بدنش خالکوبی می‌شود.

* موی ابرو را برداشتن: پیامبر صلى الله علیه وسلم می‌فرماید: «لعن الله المتنمصات والمتفلجات للحُسن المغیرات خلق الله تعالی». (البخاری). خداوند زنانی را که موی ابروی دیگران را بر می‌دارند، یا موی ابرویشان برداشته می‌شود، و یا به خاطر زیبائی محض میان دندانهای خود فاصله می‌اندازند یا آن را باریک می‌نمایند و خلقت خدا را تغییر می‌دهند، لعنت کرده است.

نامصه: کسی است که موی ابروی دیگران را بر می‌دارد و آن را باریک می‌نماید.

متنمصه: کسی است که بدرخواست او موهایش برداشته می‌شود.

* فاصله انداختن بین دندانها: پیامبر می‌فرماید: «لعن الله ... والمتفلجات للحُسن المغیرات خلق الله». (البخاری).

* لعن صلى الله علیه وسلم الواشِرة والمُؤْتَشِرة». (احمد). خداوند: زنانی را که به خاطر زیبائی دندانها را باریک و میان آنها فاصله ایجاد و خلقت خدا را تغییر می‌دهند لعنت کرده است.

واشر: زنانی که دندان دیگران را کوچک و باریک می‌نمایند.

مستوشر و متفلج: زنانی که بدر خواست آنها دندانیشان باریک و کوچک می‌شود.

* وصل: رسول اکرم صلى الله علیه وسلم می‌فرماید: «لعن الله الواصلة والمستوصلة». (متفق علیه).

خداوند واصله و مستوصله را لعن نموده است.

واصله زنى که موها را به هم وصل می‌کند: مانند: آرایشگر.

مستوصله: به زنی گفته می‌شود که از دیگران بخواهد این عمل را برایش انجام دهند.

* زنی که شوهرش از وی ناخشنود باشد: رسول اکرم صلى الله علیه وسلم می‌فرماید: عَنْ أَبِی هُرَیْرَةَ رضی الله عنه قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلى الله علیه وسلم: «إِذَا دَعَا الرَّجُلُ امْرَأَتَهُ إِلَى فِرَاشِهِ فَأَبَتْ فَبَاتَ غَضْبَانَ عَلَیْهَا لَعَنَتْهَا الْمَلائِكَةُ حَتَّى تُصْبِحَ». (بخارى:323).

ابوهریره رضى الله عنه می‌گوید: رسول الله صلى الله علیه وسلم فرمود: «هرگاه، مرد، همسرش را به رختخواب فرا خواند و زن، اجابت نكند و شوهرش، شب را با خشم بر او، سپری نماید، فرشتگان تا صبح، او را لعنت می‌كنند».

  • زنانی که به شکل مردان در می‌آیند: در لباس و حرکات و ادا و اطوار و غیره: «لَعَن صلى الله علیه وسلم المتشابهات من النساء بالرجال». (البخاری). پیغمبر صلى الله علیه وسلم زنانی را که به شکل مردان در می‌آیند لعن کرده است.
  •  نوحه‌گر: «قال ابوموسی رضی الله عنه: لعن صلى الله علیه وسلم من حَلَق أو سلق وخرق». (النسائی واحمد وأصله فی مسلم).

ابوموسی گفته که پیامبر صلى الله علیه وسلم: کسی را که «به هنگام فوت یکی از بستگانش» پوست خود را بِکَنَد، بر صورت خود بزَند و یقه خود را پاره کند و مو خود را بِکَنَد لعن کرده است».

* محرمات مجالس «آنچه در مجالس حرام است» مانند: غیبت، دوروئی، حسادت، دروغ، افترا و بهتان (تهمت زدن به دیگران).

* خودپسندی: پیامبر صلى الله علیه وسلم فرمودند: «لا یدخل الجنة مَنْ کانَ فی قلبه مثقال ذرة من کبرٍ». (مسلم). کسی که ذره‌ای کبر و خودپسندی در دلش باشد، وارد بهشت نمی‌شود.

* مراجعه به فالگیر و شعبده‌باز: عَنْ أَبِی هُرَیْرَةَ رضی الله عنه عَنِ النَّبِیِّ صلى الله علیه وسلم قَالَ: «اجْتَنِبُوا السَّبْعَ الْمُوبِقَاتِ». قَالُوا: یَا رَسُولَ اللَّهِ، وَمَا هُنَّ؟ قَالَ: «الشِّرْكُ بِاللَّهِ، وَالسِّحْرُ، وَقَتْلُ النَّفْسِ الَّتِی حَرَّمَ اللَّهُ إِلاَّ بِالْحَقِّ، وَأَكْلُ الرِّبَا، وَأَكْلُ مَالِ الْیَتِیمِ، وَالتَّوَلِّی یَوْمَ الزَّحْفِ، وَقَذْفُ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ الْغَافِلاتِ». (بخارى:2767).

5- بد یُمنی و تفال به بدی: پیامبر صلى الله علیه وسلم: عَنْ أَبِی هُرَیْرَةَ رضی الله عنه  قَالَ: قَالَ النَّبِیُّ صلى الله علیه وسلم: «لا طِیَرَةَ، وَخَیْرُهَا الْفَأْلُ». قَالَ: وَمَا الْفَأْلُ یَا رَسُولَ اللَّهِ؟ قَالَ: «الْكَلِمَةُ الصَّالِحَةُ یَسْمَعُهَا أَحَدُكُمْ». (بخارى:5755).

از ابوهریره رضى الله عنه روایت است كه نبی اكرم صلى الله علیه وسلم فرمود: «شگون گرفتن هیچگونه اصالتی ندارد و بهترین آن، فال است». پرسیدم: ای رسول خدا! فال چیست؟ فرمود: «سخن خوبی است كه یكی از شما می‌شنود و آنرا به فال نیك می‌گیرد».

* خرید مجلات مبتذل: همچنین گوش دادن به آوازها و نگاه کردن به کانالهای مبتذل ماهواره‌ای، چرا که حقیقتاً این کارها اسباب و وسایل انحراف و دلمُردگی و اندوه‌آور می‌باشند.

* دراز کردن ناخنها: «قال أنس رضی الله عنه وَقَتَ لنا النبی صلى الله علیه وسلم فی قص الشارب وتقلیم الأظافر وحَلْقُ العَانة فی کلِّ أربعیَن یَوماً مَرة». (مسلم وأحمد). انس رضى الله عنه می‌گوید که پیامبر صلى الله علیه وسلم به ما اصحاب سفارش می‌کرد که هر چهل روز یکبار سبیل و ناخن را کوتاه و موی شرمگاه را بتراشیم.

* حضور در جشنها: جشنهایی که در آن خلاف شرع و موارد ناپسند «مانند عکسها» و فیلمبرداری و رقص، خواننده‌ها وجود داشته باشد. برابر فتوای شیخ محمد بن عثیمن : حضور در آن حرام است.

زن عورت «پوشیده‌رو» است بمحض خارج شدن شیطان و شیطان‌صفتان سعی در فریب او را دارند. اگر در کنج خانه باشد و بیرون نیاید به خداوند نزدیکتر است.

خواهران مومن  با پوشش خود وحفظ حجاب  خودتان را از دام خطرناک شیطان وشیطان صفتان محفوظ کنید که اگر در این را مقدس حفظ حریم اسلامی اراده کوچکی هم بکنید  یقینا پشتوانه شما خداوند خواهد بود به بیاد داشته باشید که یکی از مهمترین دامهایی که در راه شما است عروسی شما با تدارکات حرام وممنوعه  می باشد که شیطان وگول خوردگان آن که از جنس خود ما می باشند با سخنان نیرنگانه وفریبانه  مثل{  توی عمر فقط یک عروسی می کنی  اگر تدارکات حرام وممنوعه در عروسیت نیاوری همه می گویند که این دختر عقب افتاده است ویا در مدرن امروز آوردن این موارد مد می باشد وهزاران نیرنگ دیگر که یقینا شما  را قانع خواهد کرد " به یاد داشته باش بهترین وپر ثمر ترین عروسی وتوکل بر خدای منان  دعای خیر پدر ومادرتان در بدرقه به خانه بخت می باشد  که این نعمت با عروسی پاک بیشتر مزین  خواهد شد

                                       التماس دعا  منصور آخوند گرگانی دوجی

                                                         حوزه علمیه عرفانی بایلر
[ یکشنبه 27 اسفند 1391 ] [ 09:27 ب.ظ ] [ اسماعیل سارلی ]
نظرات
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب